BAĞLI ORTAKLIKLARIMIZaselsan logotai logo roketsan logohavelsan logoisbir logoaspilsan logo

TUSAŞ – TÜRK HAVACILIK VE UZAY SANAYİ A.Ş.

Türk Havacılık ve Uzay Sanayi A.Ş. (TUSAŞ), sabit ve döner kanatlı hava platformlarından insansız hava araçları ve uzay sistemlerine kadar entegre havacılık ve uzay sanayi sistemlerinin tasarım, geliştirme, modernizasyon, üretim, entegrasyon ve yaşam döngüsü destek süreçlerinde Türkiye’nin teknoloji merkezi konumunda olup; havacılık, uzay ve savunma sanayisinde küresel oyuncular arasında yer almaktadır.

“Özgün ürünlere sahip ve küresel rekabet gücüne ulaşmış dünya markası havacılık ve uzay şirketi” olmak Vizyonu altında ve “Ülkemiz havacılık ve uzay sanayisinin gelişmesine öncülük yapmak ”Misyonu ile TUSAŞ; JSF/F-35, A400M, A350 XWB ve B787 gibi uluslararası havacılık projelerinde küresel anlamda rekabetçi ve önemli bir ortak olmasının yolunu açan dünya çapındaki başarısını; ürün ve çözümlerinin teknolojik mükemmeliyeti temellerine oturtmuştur.

Ankara’da, 5 milyon metrekare alan üzerinde kurulu yaklaşık 300 bin metrekare kapalı alandan oluşan yüksek teknoloji içeren makine ve teçhizatla donatılmış modern tesislerinde tasarım, geliştirme, modernizasyon ve sistem entegrasyonu ile parça imalatından uçak montajı, uçuş testleri ve teslimata kadar gelişmiş mühendislik, üretim ve test imkân ve kabiliyetlerine sahip olan TUSAŞ; hem askeri hem de ticari ihtiyaçlar için güvenilir bir çözüm ortağı konumundadır.

Yaygın ürün ve faaliyet yelpazesi TUSAŞ’a dünyada benzersiz bir konum sağlamaktadır. Özgün olarak geliştirilen “ANKA” Orta İrtifa Uzun Havada Kalışlı (MALE)İnsansız Hava Aracı Sistemi, “HÜRKUŞ” Başlangıç ve Temel Eğitim Uçağı, “TURNA” ve “ŞİMŞEK” Özgün Hedef Uçak Sistemleri ile Sabit ve Döner Kanatlı Hava Platformları için Gelişmiş Aviyonik Modernizasyon Süitleri; T129 Taarruz ve Taktik Keşif Helikopteri, A400M Askeri Ulaştırma Uçağı, E/O Keşif Gözetleme Uyduları; Özel Görev Uçağı Dönüşümleri ile Askeri ve Ticari hava platformları komponentleri, sistem entegrasyonları, tasarım ve üretimleri TUSAŞ’ın ürün ve faaliyet yelpazesi içerisinde yer almaktadır.

TUSAŞ Uçuş Okulu her seviyede uluslararası standartlarda asker/polis ve sivil helikopter pilotu yetiştirerek lisanslandırma hizmetleri sağlamaktadır.

Ayrıca TUSAŞ, Türk Silahlı Kuvvetleri’nin sahip olduğu İkmal ve Bakım Merkezleri’nin imkân ve kabiliyetlerini değerlendirerek, uluslararası müşterilerine bakım, onarım ve revizyon hizmetleri vermektedir.

Dünyadaki son teknolojik gelişmeleri yakından izleyerek havacılık alanında öncü kuruluşlar arasında yer almaya kararlı olan TUSAŞ, ülkemize 21. yüzyılda yeni ufuklar açmayı hedeflemektedir. 2015 verilerine göre dünyanın en büyük 100 savunma sanayi kuruluşu sıralamasında 78’inci sıradan 72’inci sıraya yükselmiştir.

Adres :
P.K. 18 Kavaklıdere 06692 Ankara
Fethiye Mah. Havacılık Blv. No:17 06980 Kazan- Ankara /Türkiye
Tel : 0 (312) 811 18 00
Faks : 0 (312) 811 14 25
Web : www.tai.com.tr
E-posta : marketing@tai.com.tr