İŞTİRAKLERİMİZturktipsan logoditas logonetas logomercedes logotei logoheas logo

TURKTIPSAN SAĞLIK TURİZM EĞİTİM TİC. A.Ş.

TURKTIPSAN, 22.05.2002 tarihinde limited şirket olarak kurulmuş ve 29 Temmuz 2002 tarihinde TSK yararına faaliyet gösteren beş vakfın ortak yatırım kararı ile Anonim şirkete dönüştürülmüştür. 2003 Nisan ayından itibaren şirketin ortakları TSK Güçlendirme Vakfı, TSK Elele Vakfı, TSK Dayanışma Vakfı, TSK Mehmetçik Vakfı ve TSK Eğitim Vakfı’ dır.

13.09.2003 tarihinde tesis inşasına başlanmış olan ve 22 ayda tamamlanan TURKTIPSAN SAĞLIK, TURİZM, EĞİTİM VE TİCARET A.Ş SAĞLIK, TURİZM, EĞİTİM VE TİCARET A.Ş. stratejik önemi olan sağlık ürünlerinin araştırılması ve geliştirilmesi, üretim, satış ve pazarlama faaliyeti gösteren yüzde yüz Türk sermayeli bir şirkettir.

Fabrika 148.000 m²’ lik bir arazi üzerinde 7500 m²’ si kapalı alan olmak üzere toplam 22.000 m²’ lik alanda inşa edilmiştir.

Fabrika; Sosyal Tesis, İdare Bölümü, Parenteral Solüsyon Üretim Hatları, Tıbbi Medikal Malzeme Alanı, Ambalajlama Tesisi, Kalite Kontrol Laboratuvarı, Mikrobiyoloji Laboratuvarı, Ar-Ge Laboratuvarı, Hammadde ve Bitmiş Ürün Depoları, Teknik Bakım Bölümü, Su Arıtım Ünitesi ve Su Depolarından oluşmaktadır.

TURKTIPSAN SAĞLIK, TURİZM, EĞİTİM VE TİCARET A.Ş ‘Parenteral solüsyon ürünleri kategorisinde üstün teknolojiye sahip sistemlere göre donatılmış üretim tesislerinde ürettiği ürünleri ile müşteri beklentilerini en iyi şekilde karşılayarak, insanların sağlık standartlarını daima daha ileriye taşımak’ temel amacı doğrultusunda, dünya standartlarına uygun kalitede ürünleri müşterilerinin hizmetine sunmaktadır.

TURKTIPSAN SAĞLIK, TURİZM, EĞİTİM VE TİCARET A.Ş olarak Türkiye’ de, c-GMP (Current Good Manufacturing Practice-Güncel Üretim Uygulamaları) standartlarına uygun olarak kurulmuş olan modern tesislerimizde, yaşamsal önem taşıyan parenteral solüsyonlar ve setler başta olmak üzere öncelikle insan sağlığı için önem arz eden ürünlerin üretimi gerçekleştirilmektedir. Giderek artan ürün çeşitliliğimiz ile sağlık sektöründe, Türkiye’nin önde gelen tesisleri arasında yerini almaya devam edecektir.

TURKTIPSAN SAĞLIK, TURİZM, EĞİTİM VE TİCARET A.Ş. ülkemizin sağlık alanında geleceğe yönelik stratejik ihtiyaçlarını belirlemek ve gelirlerini kritik sağlık ürünlerinin üretimine yönlendirerek, ulusal ihtiyaçları doğrultusunda, ülke ekonomisine katma değer yaratmak ve istihdam sağlamak üzere sürekli geliştirilen ürün çeşitliliği ile katma değer yaratan bir endüstriyel ticari faaliyet sürdürmektir.

Adres :

Bügdüz Mh. Kaymakam A.Galip Cd. No:2806750 Akyurt-ANKARA/ Türkiye

Tel : 0 (312) 844 15 08
Faks : 0 (312) 844 15 27
Web : www.turktipsan.com.tr
E-posta : tts@turktipsan.com.tr