TSK GÜÇLENDİRME VAKFI’ndan TSK Projelerinde Kullanılmak Üzere Savunma Sanayii Destekleme Fonu’na 71 milyon TL

Türk Savunma Sanayiinin kurulması ve geliştirilmesinde öncü rol oynayan Türk Silahlı Kuvvetlerini Güçlendirme Vakfı (TSKGV), 2017 yılında Savunma Sanayii Destekleme Fonu’na 71 milyon TL kaynak aktarımında bulundu.

1987 yılında kurulan TSK Güçlendirme Vakfı, 2017 yılında yapmış olduğu 71 milyon liralık kaynak aktarımıyla birlikte, TSK’nın modernizasyonu kapsamında Savunma Sanayii Destekleme Fonu üzerinden TSK projelerine otuz yılda toplam 770 milyon TL kaynak transfer etmiş oldu.

Bağlı kuruluşlarının son yıllarda artan büyüme hızları ve hayırsever Büyük Türk Milletinin artan bağış miktarları ile her geçen gün gelirlerini artıran TSK Güçlendirme Vakfı, 2018 yılı için ise TSK’ nın modernizasyon projelerine 100 milyon TL’nin üzerinde bir kaynak transferi yapmayı planlıyor.

30’uncu Onur Yılını kutlamakta olan TSK Güçlendirme Vakfı aziz milletimizin yaptığı bağışlar ile ulusal savunma endüstrisinin bel kemiğini oluşturan ASELSAN, TUSAŞ, ROKETSAN, HAVELSAN, İŞBİR ve ASPİLSAN ve diğer iştiraklerinden elde ettiği gelirleri yine savunma sanayiinin gelişimi için harcamaya devam edecek.