İŞTİRAKLERİMİZturktipsan logoditas logonetas logomercedes logotei logoheas logo

NETAŞ TELEKOMÜNİKASYON A.Ş

NETAŞ, bilgi ve iletişim teknolojileri alanındaki yenilikçi ve yaratıcı çözümlerle, ulusal ve uluslararası pazarda, servis sağlayıcılar ve kurumlara uçtan uca katma değerli çözümler, sistem entegrasyonu ve teknoloji hizmetleri sunuyor. 1967’den beri sahip olduğu yetkinlik, geniş bilgi ve güçlü deneyimle iş verimliliğinin artışı için çalışan Netaş, bilişim teknolojileri alanındaki faaliyetlerini, güçlü bir birikime sahip yeni nesil Ar-Ge biriminin katkılarıyla sürdürüyor. Aynı zamanda Türk Silahlı Kuvvetleri’nin ihtiyaçlarını karşılamak amacıyla, savunma iletişim ağının modernizasyonunda da önemli bir rol oynuyor.

2014 sonu itibariyle son 7 yılda, ciro bazında, yıllık ortalama büyüme oranı (CAGR) % 23 olan Netaş; müşterilerine network, güvenlik, tümleşik iletişim, sanallaştırma, bulut bilişim, savunma teknolojileri, kamu güvenliği, geniş bant mobil erişim, optik ve taşıyıcı Ethernet, GSM-R, IT entegrasyonu, stratejik dış kaynak kullanımı ve özgün yazılım geliştirme konularında çözüm sunuyor. Netaş, teknoloji danışmanlığından satış sonrası desteğe kadar, Türkiye’nin yanı sıra Asya-Pasifik ülkeleri, Bağımsız Devletler Topluluğu ile Kuzey Afrika’daki kurumlara, kamu ve savunma sanayisine hizmet veriyor.

Hisselerinin yüzde 36.96’sı Borsa İstanbul’da (BIST) işlem gören şirketin başlıca ortakları arasında, yüzde 48.04 payla OEP (One Equity Partners) Turkey Tech B.V. ve yüzde 15 payla Türk Silahlı Kuvvetlerini Güçlendirme Vakfı yer alıyor.

Adres :

Yenişehir Mah. Osmanlı Bulvarı No:11 34912Kurtköy-Pendik / İstanbul

Tel : 0 (216) 522 20 00
Faks : 0 (216) 522 22 22
Web : www.netas.com.tr
E-posta : webmaster@netas.com.tr