BAĞLI ORTAKLIKLARIMIZaselsan logotai logo roketsan logohavelsan logoisbir logoaspilsan logo

İŞBİR ELEKTRİK SANAYİ A.Ş.

Yurt dışında çalışan işçilerin ortaklığı ile 1977 yılında Balıkesir’de kurulan ve adını İşçi Birliğinden alan İşbir Elektrik Sanayi A.Ş., 1981 yılında 10 kVA ile 2000 kVA arasında güçlerde Senkron alternatör ve Dizel Elektrojen Grubu üretimine başlamıştır. Sermayesinin %99,85’inin ait olduğu TSKGV bünyesindeki 6 şirketten biridir.
Yaklaşık 30.000 m²lik bir arazi üzerinde, 8300 m² kapalı alana sahip tesislerinde faaliyetlerini sürdürmeye devam etmektedir.

İşbir; Günümüzde başarılı yöneticileri, çağdaş Ar-Ge departmanı, deneyimli teknik ekibi ve yüksek motivasyonlu çalışanları ile TSKGV den aldığı güç, müşterilerinden aldığı ilham ile müşteri memnuniyeti odaklı faaliyetlerine hız vermiştir. Bu faaliyetlerin sonucunda gerek yurt içinde gerekse yurtdışında çok büyük ve başarılı projelere imza atan İŞBİR, yurtdışında Katar, Kazakistan, Pakistan, Azerbaycan, Türkmenistan, Arnavutluk ve daha birçok ülkede başarılı projeler geliştirerek teslim etmiştir.

İŞBİR, yurt içinde, ülkemizin savunma sanayinin en önemli deniz, hava ve kara projelerinde yer almaya devam etmektedir. Türkiye’nin İlk Milli Savaş Gemisi projesi olan Milgem-1 ve Milgem-2, Sismik Araştırma Gemisi, Yeni Tip Karakol Botu (YTKB) ve Tank Çıkarma Gemisi (LST) ve Türkmenistan’a ihraç edilen Serhet Gemisi Sınıfı Botları (SGSB), Hızlı Müdahale Botları, Çıkarma Gemisi (LCM), Römorkör, Hidrografik ve Oşinografi Araştırma Gemisi, Deniz Otobüsü projeleri kapsamında üretilen gemilerin tüm jeneratörleri İŞBİR tarafından karşılanmıştır.

Türk Silahlı Kuvvetleri’nin manevra, bilgi iletişim ve lojistik faaliyetlerinde son derece önem arz eden HERRIKS, EHTES, TASMUS, JEMUS, ADOP, F16 Simülasyon Merkezi projesi vb. pek çok Askeri projede ülke ekonomisine, savunma sanayine en yüksek yerli katkı payı ile en kaliteli hizmeti vermenin gururunu yaşamaktadır.

Kurulduğu günden bu yana Savunma Sanayimizde önemli bir yeri olan İŞBİR; kalite ve tecrübesini kamu ve özel sektör hizmetine de sunmuş, kalitenin ve insan hayatının önem arz ettiği her yerde, yaşamın her noktasında “YAŞAMLA KESİNTİSİZ İŞBİRLİĞİ” sloganı ile, yurt içi ve dışında ülkemizi gururla temsil etmeye devam etmektedir.

Adres :
Yeni İzmir Yolu Üzeri 6 Km. P.K. 146 Çayırhisar Mevki Balıkesir / Türkiye
Tel : 0 (266) 283 00 50
Faks : 0 (266) 283 00 66-67
Web : www.isbirelektrik.com.tr
E-posta : isbir@isbirelektrik.com.tr