DOLAYLI BAĞLI ORTAKLIKLARIMIZehsim logoHTR logo

HAVELSAN EHSİM HAVA ELEKTRONİK HARP SİSTEMLERİ MÜHENDİSLİK TİCARET A.Ş.

HAVELSAN EHSİM, 1998 yılında Elektronik Harp, Taktik Komuta Kontrol Sistemleri ve Sensör Entegrasyonu alanlarında Türk Silahlı Kuvvetleri’nin ihtiyacını karşılamak, milli sistemler geliştirmek ve yenilikçi, yüksek teknoloji ürünü çözümler üretmek üzere kurulmuştur. Firma çoğunluk hissesi bir Türk Silahlı Kuvvetlerini Güçlendirme Vakfı kuruluşu olan HAVELSAN A.Ş.’ye aittir.

HAVELSAN EHSİM’in yürüttüğü faaliyetler ISO 9001:2008 Kalite Yönetim Sistemi ve AQAP 2110 esaslarına göre yerine getirilmektedir ve firma halen mühendislik faaliyetlerini ODTÜ Teknokent’te sürdürmektedir.

HAVELSAN EHSİM, ana yüklenici veya alt yüklenici olarak çeşitli uluslararası ve milli projelerde görev almıştır. Bu projelerden bazıları F-16 ve F-4E/2020 Uçakları için Chaff / Flare Sistemi Modernizasyonu, RF Sinyal Analiz Sistemi Geliştirilmesi, Pasif Bileşik Algılama Sistemi Geliştirilmesi, İstanbul ve Çanakkale Boğazları Gemi Trafik Yönetim Sistemi, Kore Cumhuriyeti Elektronik Harp Test Sahası için Analiz Yazılımı, Türk Deniz Karakol Uçağı MELTEM Projesi ve EHSiM Karşı Tedbir Salma Sistemi ile AIDEWS (V)9 Pod’u Entegrasyonudur.

Karşı Tedbir Salma Sistemi, çeşitli Elektronik Harp analiz yazılımları, radar sinyal üreteci ve Elektronik Harp Test Süiti gibi ürünleri bulunan HAVELSAN EHSİM katma değeri yüksek ve milli ürün geliştirme odaklı bir AR-GE kuruluşu olarak gelişimini sürdürmektedir.

Adres :

ODTÜ Teknokent Gümüş Bloklar B Blok Suit 2B 06531 Ankara / Türkiye

Tel : 0 (312)210 1820
Faks : 0 (312)210 1823
Web : www.ehsim.com.tr
E-posta : ehsim@ehsim.com.tr