Bağlı Ortaklıklarımız

ASPİLSAN ENERJİ SANAYİ VE TİCARET A.Ş.

Türk Silahlı Kuvvetlerinin askeri pil ihtiyacını karşılamak üzere 1981 yılında Kayseri Organize Sanayi Bölgesinde Kayseri’li vatandaşların yaptıkları bağışlarla kurulan ASPİLSAN başlangıçta 4 tip olan ürün çeşidini zamanla 100’ün üzerine çıkarmıştır.

ASPİLSAN, Türk Silahlı Kuvvetlerinin, kamu kurum ve kuruluşlarının, endüstriyel tüketicilerin ve sivil piyasanın ihtiyaç duyduğu Ni-Cd uçak aküleri ile şarj edilebilir taşınabilir batarya ve bunlara ait şarj cihazlarının tasarım, üretim ve yaşam döngüsü üretiminde saygın bir konuma sahiptir. Ayrıca 2016 yılında yapılan esas sözleşme değişikliği ile yenilenebilir enerji, enerji depolama sistemleri ve elektrikli/hibrit araç ve bataryalara yönelik üretimde faaliyet alanına dâhil edilmiştir.

ASPİLSAN markalı ürünlerin ana başlıklar olarak; her türlü taşınabilir Nikel-Kadmiyum (Ni-Cd), Nikel-Metalhitrit (Ni-MH), Alkali, Lityum Batarya Bloğu, Nikel Kadmiyum Uçak Akü Hücresi ve Komple Uçak Aküsü, Endüstriyel Amaçlı Pil Blokları, Batarya Şarj Cihazları, Laboratuar Test ve Kontrol Sistemleri sayılabilir.

Şirket, tesislerinde 60 kişiyi istihdam etmektedir. Kayseri Organize Sanayii Bölgesinde 2.830 m²’si kapalı alan olmak üzere, toplam 15.300 m² üzerinde faaliyetlerini sürdürmekte olup 2 Tekenokent ve 1 Ar-Ge Merkezi bulunmaktadır.

Adres :
Organize Sanayi Bölgesi 12 Cad. No 8 38070 Kayseri / Türkiye
Tel : 0 (352) 3211215
Faks : 0 (352) 3211217
Web : www.aspilsan.com
E-posta : aspilsan@aspilsan.com