HABERLER

İkincil halka arz ile ödenmiş sermayesini 1 milyar 140 milyon TL’ye, halka açıklık oranını yüzde 25,70'e çıkaran ASELSAN, Borsa İstanbul’da yeniden işlem görmeye başladı. Gong töreninde konuşan ASELSAN Yönetim Kurulu Başkanı ve Genel Müdürü Prof. Dr. Haluk Görgün “ASELSAN, Türkiye’nin ortak değeridir” dedi.

 

Savunma, güvenlik, denizcilik, havacılık ve uzay sanayii alanlarında dünyanın en büyük fuarlarından biri olan IDEF 2019 14’üncü Uluslararası Savunma Sanayii Fuarı, Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanlığı Himayelerinde icra edilecektir.

Piraziz Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Girişimcilik Kulübü öğrencileri, girişimlerinden kazandıkları parayı Türk Savunma Sanayiine destek vermek amacıyla Türk Silahlı Kuvvetlerini Güçlendirme Vakfı’na bağışladı...

İşbir Elektrik Sanayi A.Ş. tarafından 08-09 Mart 2018 tarihlerinde Balıkesir - Termal Asya Otel’de 2 nci Jeneratör ve Enerji Sistemleri çalıştayı düzenlenmiştir. Çalıştay; İŞBİR Elektrik Sanayi A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Haluk Cumali ÇETİNKAYA’nın açılış konuşması ve Genel Müdür Burhan ÖZGÜR’ün tanıtım sunumuyla başlamıştır.

Türk Havacılık ve Uzay Sanayii (TAI), bu yıl ortasında Hava Kuvvetlerinin envanterine girmesi planlanan HÜRKUŞ-B’nin ilk test uçuşunu başarıyla gerçekleştirdi. 

Tümüyle ASELSAN tarafından geliştirilen KATMER adı verilen yöntem ile daha küçük ve güçlü Radar ve Elektronik Harp Cihazları üretilebilecek.

Ulu Önder Atatürk’ün Ankara’ya gelişinin 98’inci yıl dönümü bir gün önce Beynam’da kutlandı. TSK Güçlendirme Vakfı tarafından 2004 yılında restorasyonu yapılan Beynam Atatürk Tarih ve Kültür Evi’nde tören yapıldı.

TSK Güçlendirme Vakfı Genel Müdür Vekili Sadık PİYADE, TEİ Genel Müdürü Prof.Dr. Mahmut F. AKŞİT ile birlikte bağışçımız Ergün KIVANÇ’ı 14 Aralık 2017 tarihinde TEİ tesislerinde kabul ederek, yapmış olduğu bağışından dolayı verilen Altın Madalya ve Berat Belgesini bizzat takdim etmiştir.

Edebiyete intikalinin 79’uncu yıl dönümünde Türk Silahlı Kuvvetlerini Güçlendirme Vakfı olarak, bütün Vakıf çalışanlarının katılımıyla gerçekleştirdiğimiz törenle ATAMIZI andık. Atatürk’ün aziz hatırası önünde saygıyla eğiliyor, minnet duygularımızı sunuyoruz.

Nevşehir Valisi ve TSK Güçlendirme Vakfı Nevşehir Fahri Tanıtım Kurulu Onursal Başkanı Sayın İlhami AKTAŞ, bağışçımız Erkan OKUMUŞ’u 27 Eylül 2017 tarihinde makamında kabul ederek, yapmış olduğu bağışından dolayı verilen Gümüş Madalya ve Berat Belgesini bizzat takdim etmiştir. Sayın Valimize bu anlamlı davranışı sebebiyle Vakıf olarak şükranlarımızı sunuyoruz.

Kaman Kaymakamı ve TSK Güçlendirme Vakfı Kaman Fahri Tanıtım Kurulu Onursal Başkanı Sayın Murat GİRGİN, bağışçımız Kenan DEDE’ye 28 Eylül 2017 tarihinde, yapmış olduğu bağışından dolayı verilen Bronz Madalya ve Berat Belgesini bizzat takdim etmiştir. Sayın Kaymakamımıza bu anlamlı davranışı sebebiyle Vakıf olarak şükranlarımızı sunuyoruz.

Bolu Valisi ve TSK Güçlendirme Vakfı Bolu Fahri Tanıtım Kurulu Onursal Başkanı Sayın Aydın BARUŞ, bağışçımız Bayram DÖNMEZ’i 28 Eylül 2017 tarihinde makamında kabul ederek, yapmış olduğu bağışından dolayı verilen Bronz Madalya ve Berat Belgesini bizzat takdim etmiştir. Sayın Valimize bu anlamlı davranışı sebebiyle Vakıf olarak şükranlarımızı sunuyoruz.

Ereğli Kaymakamı ve TSK Güçlendirme Vakfı Ereğli Fahri Tanıtım Kurulu Onursal Başkanı Sayın Ömer Lütfi YARAN, bağışçımız Aziz YILDIZ’ı 25 Eylül 2017 tarihinde makamında kabul ederek, yapmış olduğu bağışından dolayı verilen Altın Madalya ve Berat Belgesini bizzat takdim etmiştir. Sayın Kaymakamımıza bu anlamlı davranışı sebebiyle Vakıf olarak şükranlarımızı sunuyoruz.

Ordu Valisi ve TSK Güçlendirme Vakfı Ordu Fahri Tanıtım Kurulu Onursal Başkanı Sayın Seddar YAVUZ, bağışçımız Sıtkı SAĞRA’yı 27 Eylül 2017 tarihinde makamında kabul ederek, yapmış olduğu bağışından dolayı verilen Bronz Madalya ve Berat Belgesini bizzat takdim etmiştir. Sayın Valimize bu anlamlı davranışı sebebiyle Vakıf olarak şükranlarımızı sunuyoruz.

Kurulduğu 26 Eylül 1987 tarihinden bu yana Büyük Türk Milletinin katkıları ile Türk Savunma Sanayiinin gelişmesi için çalışmalarına devam eden Türk Silahlı Kuvvetlerini Güçlendirme Vakfı 30’uncu yaşını gururla kutladı.

Türk Savunma Sanayiinin kurulması ve geliştirilmesinde öncü rol oynayan Türk Silahlı Kuvvetlerini Güçlendirme Vakfı (TSKGV), 2017 yılında Savunma Sanayii Destekleme Fonu’na 71 milyon TL kaynak aktarımında bulundu.

Kayseri Vali Yardımcısı Dr. M. H. Nail ANLAR, Kayseri Valisi ve TSK Güçlendirme Vakfı Kayseri Fahri Tanıtım Kurulu Onursal Başkanı Sayın Süleyman KAMÇI adına, bağışçılarımız Hayrullah ve Perihan KESER’e 23 Temmuz 2017 tarihinde, yapmış oldukları bağıştan dolayı verilen Altın Madalya ve Berat Belgesini bizzat takdim etmiştir. 

Kırşehir Valisi ve TSK Güçlendirme Vakfı Kırşehir Fahri Tanıtım Kurulu Onursal Başkanı Sayın Necati ŞENTÜRK, bağışçımız Mehmet TAŞDEMİR’i 24 Temmuz 2017 tarihinde makamında kabul ederek, yapmış olduğu bağışından dolayı verilen Altın Madalya ve Berat Belgesini bizzat takdim etmiştir. Sayın Valimize bu anlamlı davranışı sebebiyle Vakıf olarak şükranlarımızı sunuyoruz.

Düzce Valisi ve TSK Güçlendirme Vakfı Düzce Fahri Tanıtım Kurulu Onursal Başkanı Sayın Zülfikar DAĞLI, bağışçımız Firdevs OTLUOĞLU’ na yapmış olduğu bağışından dolayı verilen Bronz Madalya ve Berat Belgesini 31 Mayıs 2017 tarihinde bizzat takdim etmiştir. Sayın Valimize bu anlamlı davranışı sebebiyle Vakıf olarak şükranlarımızı sunuyoruz.

Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanlığı himayelerinde, Milli Savunma Bakanlığı ev sahipliğinde, Türk Silahlı Kuvvetlerini Güçlendirme Vakfı (TSKGV) yönetim ve sorumluluğunda organize edilen IDEF Uluslararası Savunma Sanayii Fuarının 13’üncüsü, İstanbul TÜYAP Fuar ve Kongre Merkezinde, 9-12 Mayıs 2017 tarihleri arasında düzenlendi.

TSK Güçlendirme Vakfı tarafından tüm personelin katılımı ile 18 Mart Çanakkale Deniz Zaferi ve Şehitleri Anma Günü icra edilmiştir. Törende günün anlam ve önemini anlatan takdim yapılmış, takdim sonunda Genel Müdür Orhan AKBAŞ tarafından yapılan konuşmada, Çanakkale Savaşının tarihsel önemi ile ülkenin gelişmesi yolunda kişilerin üzerine düşen görevler vurgulanmıştır.

Sivas Valisi ve TSK Güçlendirme Vakfı Sivas Fahri Tanıtım Kurulu Onursal Başkanı Sayın Davut GÜL, eşi Gülden GÜL Hanımefendi ile birlikte bağışçımız Gülseren KATURMAN’ı evinde ziyaret ederek gümüş madalyasını ve berat belgesini bizzat takdim etmiştir. Sayın Valimize bu anlamlı ziyaret sebebiyle Vakıf olarak şükranlarımızı sunuyoruz.

Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı ile Milli Savunma Bakanlığı bilgi ve iletişim teknolojileri alanında işbirliği protokolü imzaladı. İmzalanan üst protokolün bir parçası olarak HAVELSAN, Ulaştırma, Haberleşme ve Denizcilik Bakanlığı, Haberleşme Genel Müdürlüğü ile siber güvenlik konusunda bir alt protokol imzaladı.

Özgün teknoloji kazanımlarını ürüne dönüştürerek dünya barışına hizmet eden Roketsan, 18 – 23 Şubat 2017 tarihleri arasında Birleşik Arap Emirlikleri, Abu Dabi’de düzenlenen Orta Doğu ve Kuzey Afrika’nın en büyük savunma fuarı IDEX 2017’de savunma devleriyle bir araya geldi.

TUSAŞ-Türk Havacılık ve Uzay Sanayii A.Ş. tarafından Türk Başlangıç ve Temel Eğitim Uçağı kapsamında farklı görev senaryolarını destekleyecek şekilde tasarlanan HÜRKUŞ, HÜRKUŞ-C versiyonu ile pilot eğitim ihtiyacının yanı sıra, hafif taarruz ve silahlı keşif görevlerinin, düşük maliyet ve yüksek hassasiyetle yapılabilmesi için geliştiriliyor.

IDEX, ASELSAN’ın katıldığı uluslararası savunma fuarları arasında özel bir öneme sahiptir. Birleşik Arap Emirlikleri, savunma sanayii söz konusu olduğunda Orta Doğu’da öncü konumda görülmektedir. IDEX bunun en önemli kanıtıdır ve ASELSAN bu küresel savunma fuarının bir parçası olmaktan çok büyük memnuniyet duymaktadır.