Bağışçılarla Söyleşiler

Yusuf BAL

Ben Yusuf BAL, Andırın/KAHRAMANMARAŞ ilçesi Anacık köyünde ikamet ediyorum. Askere gitmeden önce benim bir mesleğim yoktu. 1972 yılında askerliğimi Narlıdere/İZMİR’de yaptığım dönemde inşaatla ilgili duvar, sıva, kalıp branşlarında kurs gördüm

Devamı
Emre KARALARLI

Haberlerde, ülkemizin mücadelesini gördüm. Babamla bu konu hakkında konuştuk ve çok üzüldüm. Bende harekete geçmek istedim.

Devamı
Nadir GÜNERİÇ

Yazıhan/MALATYA ilçesinde ikamet etmekteyiz. TSK Güçlendirme Vakfına yapmış olduğum bağışın onurunu ve gururunu yaşıyorum. Her zaman Ordumla gurur duyan birisiyim. 

Devamı
Mustafa YÜCEDAĞ

Belen/HATAY ilçesinde oturmaktayım. Ordumuzun her daim güçlü olmasını isterim. Kurban bağışlarımı Mehmetçik Vakfına yapıyordum. Sonradan aklıma Türk Silahlı Kuvvetlerini Güçlendirme Vakfı’na da bağışta bulunmak geldi.

Devamı
Turgut GENCAL

Türk Silahlı Kuvvetlerimizin 2015 ve 2016 yıllarında içeride ve dışarıda yapmış olduğu başarılı operasyonları görmekteyiz. Bu başarılar vatanını ve milletini seven bir insan olarak beni çok memnun etti. Allah ordumuza daha büyük başarıları nasip etsin. 

Devamı
İlhan BAŞAR

Ben İlhan BAŞAR rahmetli eşim Abdullah Başar ile birlikte çok sevdiğimiz ve güven duyduğumuz Türk Silahlı Kuvvetlerini Güçlendirme Vakfı’na tüm mal varlığımızı onur ve gururla bağışladık.

Devamı
Ahmet DAYI

Kıbrıs Barış Harekatı’nın ardından Türkiye’ye ambargo konulacağı söylendi. NATO ve Amerika Türk Silahlı Kuvvetlerine ambargo koyup silahlarını kullanmamıza izin vermedi. Bu durum bizleri çok üzüyordu. Bir gün Almanya’daki elçilikten iki kişi geldi. Subay olduklarını söylediler. 

Devamı
Mustafa DENK

Ben Mustafa DENK; Mersin’in Yörüklerinden olup Gülnar İlçesi, Kayrak Köyü Ortaokulu Müdürüyüm. Silahlı Kuvvetlerimizle atalarımızdan gelen çok derin bağlarımız var..

Devamı
Sayın GÜNER

Ben askerimi çok seviyorum. Askerimin her zaman kuvvetli güçlü olmasını istiyorum. Bunun için Türk Silahlı Kuvvetlerini Güçlendirme Vakfı’na sürekli bağışlarımı yapıyorum ve yapmak istiyorum.

Devamı
Gülten EKİNCİ

Bu güzel vatanı korumak için hem vatanımızı hem sınırlarımızdaki huzuru sağlamak için askeri güçlerimizin kuvvetli olması lazım. Caydırıcı gücümüz kuvvetli olursa huzur içinde barış içinde yaşamak daha kolay olur. 

Devamı
Halil GELENDOST

Biz ancak vatanımızla yaşayabiliriz, vatan bizim canımızdır, canımız alınır vatan yine kalır, devamlı kalır. Türk Silahlı Kuvvetleri bizim gücümüzdür, muhafızımızdır, vatanımızı koruyan yegane güçtür. 

Devamı
Sevinç BÜYÜKBEŞE

Türk Silahlı Kuvvetlerini Güçlendirme Vakfı’na bütün mal varlığımı bağışladım. Çünkü biliyorum ki vatan toprakları üzerinde bağımsız hür şeref ve namusumuzla yaşamamızı her şeyden önce Türk Silahlı Kuvvetleri’ne ve Türk Silahlı Kuvvetleri’nin Dünya çapında gelişmesine bilimsel olarak ilerlemesine yol açan Türk Silahlı Kuvvetlerini Güçlendirme Vakfı’na borçluyuz. 

Devamı
Yurdagül OBUZ

Ben Yurdagül OBUZ. Emekli öğretmenim. Sahibi olduğum taşınmazları bağışlamadan önce nereye bağışlayacağım ile ilgili olarak çok araştırma yaptım.

Devamı
Ramazan CİVELEK

Biz Mersin’in Tarsus ilçesinde ikamet ediyoruz. Oğlum Ramazan CİVELEK  üniversiteyi Mekatronik  Mühendisi olarak bitirip Tarsus’a döndükten sonra, askere gitmek için gerekli işlemleri yaptırırken Vakfınıza bağış yapmış. 

Devamı
Ali SAÇAN

en Ali SAÇAN. Mersin’de Nakliyat ve Gümrük işlemleri ile uğraşan şirketlerim var. Kurtuluş Savaşında ailemizden kırk kişi şehit oldu. O nedenle ailemizde Türk Silahlı Kuvvetlerine karşı ayrı bir sevgi, saygı ve muhabbet vardır.

Devamı
KAMİL KAYURTAR

Ben Kamil KAYURTAR, Emekli Başçavuşum. İstanbul’da ikamet etmekteyim. Yıllarca orduya hizmet ettim. Türk Silahlı Kuvvetlerini Güçlendirme Vakfına bağış yapmış olmaktan son derece mutlu ve huzurluyum.

Devamı
MÜRÜVVET YAPRAK

Ben Mürüvvet YAPRAK, 74 yaşındayım. 94 yaşında olan annemle birlikte memleketim Cide/KASTAMONU’da yaşamaktayım. Hayatımda büyük zorluklarla karşılaştım ancak, hiçbir zaman yılmadım ve şu anda neyim varsa kendi dişim ve tırnağımla elde ettim. Bu durumumdan dolayı da çok memnunum.

Devamı
HÜSEYİN KAZIM ERTÜRK

Ben Hüseyin Kazım ERTÜRK, doğma büyüme ve yaşım itibari ile de gerçek anlamda İSTANBUL’luyum. PTT emeklisi bir devlet memuru olarak Silahlı Kuvvetlerimize bağış yapmış olmaktan son derece mutlu ve huzurluyum. 

Devamı
TÜRKAN – HALUK SARUHAN

Ben (E) Dz. Yzb. Haluk SARUHAN, 1931 Yılında İzmir’in Tire ilçesinde doğdum. Türk Deniz Kuvvetlerinde 28 yıl görev yaptıktan sonra, 1971 yılında emekliye ayrıldım. Bulunduğum kurumda görevim süresince çeşitli savaş gemisi ve denizaltılarda çalışıp üstün başarı göstererek takdirnameler aldım.

Devamı
ŞADİYE VE KADRİYE ÜNAL

Biz Şadiye ve Kadriye ÜNAL kardeşler olarak İstanbul doğumluyuz. Asker kızları olarak devletimize ve ordumuza minnet duyguları ile büyüdük. Bu neden ve istek ile gayrimenkulümüzü Türk Silahlı Kuvvetlerini Güçlendirme Vakfı’na bağışladık.

Devamı
DR. PERVİN YAŞİNKILIÇ

Uzun zamandır bağış mevzusu üzerinde konuşuyor ve çeşitli vakıfları inceliyorduk. Eşimin babasının emekli asker olması dolayısıyla bağışımızın askeri bir Vakfa yapılmasını arzu ediyorduk. Eşim merhum Dr. Uğur Tahsin YAŞİNKILIÇ bir TV programında TSK Güçlendirme Vakfı bünyesinde bulunan bir kuruluşun tanıtım programını izlemiş. 

Devamı
TUNCER AKKAN

Ben uzun yıllardır Silifke’de yaşıyor ve Adana’lı Şair Tuncer AKKAN olarak tanınıyorum. Bu güne kadar yayımlanmış 4 adet şiir kitabım var. Uzun süre öğretmenlik yaptıktan sonra emekli oldum ve Silifke’ye yerleştim. Bir süredir Silahlı Kuvvetlere bağış yapmayı düşünüyordum. 

Devamı